Design a zase design: tipy na knihy

Design mě zajímal vždycky. Od podzimu navíc píšu pravidelný seriál článků pro magazín DOMA Dnes, který představuje ikony světového designu posledního století. Takže navíc trošku profesionální deformace. Nejhorší totiž je, že když o něčem píšete a hledáte o tom různé informace na internetu, vrací se vám to v podobě reklam na hledané předměty.

Takže už mám samozřejmě zálusk asi tak na padesát věcí, který dohromady stojí majlant. Začala jsem tím, že jsem si koupila hrnek na kafe z Vitry. Proč ne. S ikonickým motivem od Alexandera Girarda. A taky dvě knížky. Jednak proto, abych mohla čerpat další inspiraci pro články, a jednak abych mohla zapisovat další kousky do nákupního seznamu (a taky se o nich něco víc dozvěděla).

První je v češtině, jmenuje se DESIGN – Vrcholy světového designu 19. a 20. století a je krásně udělaná. Každé „ikoně“ je věnován vždy minimálně dvojlist s pěknou fotkou, krátký příběh předmětu i designéra, který za ním stojí a v boxu je zaostřeno na detaily, které jsou pro výrobek charakteristické. Moc dobře se to čte (i jen tak prohlíží) a hlavně – je tam i vespa:

DSC_2706

DSC_2707

DSC_2708

Druhou knížku jsem objednala tak trochu naslepo z eBay, podle referencí na internetu. Je v angličtině a jmenuje se The Design Book. Je vlastně výborem z trojdílné publikace Design Classics, která dohromady představuje 999 kousků a dá se pořídit i ve verzi pro tablet. The Design Book má příjemný (a na knihu podobného ražení neobvyklý) „kapesní“ formát. Jako jednu z mála knih o designu ji lze tedy pohodlně vzít na cesty. Je přehledná, líbí se mi logické zpracování podle data vzniku té které ikony, líbí se mi i grafický design knihy a hlavně fakt, že zařazuje i méně obvyklé (ale neméně ikonické) kousky – třeba kancelářskou svorku nebo spínací špendlík.

DSC_2713

DSC_2715

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>