Internetový kurz sebeovládání

V lednu se mi přihodila věc, která každého volnonožce a člověka s rukama vrostlýma do klávesnice budí ze zlého snu: odešel mi počítač. A to ještě takovým způsobem, že jsem si na něm v klídku o víkendu po Silvestru napsala tři články, které jsem hodlala už jen odeslat. Vystřízlivění po novoročních oslavách nemohlo být rychlejší: V pondělí stisknu zapínací tlačítko, slyším známý zvuk zapínámí Windows (který u 8 let starého počítače vždycky potěší), ale obrazovka černá.

O příhodách v hardware-software servisu zase někdy jindy – podstatné je to, že se ho snaží opravit už měsíc. Nakonec se to asi za osm tisíc možná podaří, což se nevyplatí. Ale je to Sony Vaio a to je legenda. Přes to nejede vlak.

Jak jste asi pochopili, živím se psaním a na moji klávesnici jsou mé prsty navyklé dost dlouho na to, aby psaní na něčem jiném způsobovalo hrůzostrašné překlepy, lámání nehtů a skřípění zubů. Že už měsíc píšu na tabletu s přídavnou klávesnicí a androidím pseudowordem, to považuju za jeden ze svých životních výkonů. Že mě zrovna v tuhle dobu napadlo pustit se do tvorby nových osobních stránek, považuju za exemplární příklad své povahy zvládnu všechno, bez pomoci a do tří dnů.

Přiznejme si – ta všechna html,, php, css, ftp a další písmenka, která jsou trochu nad moje chápání, si s tabletovým rozhraním moc nerozumí. Přístroj se seká, displej rastruje a vytváří koláže jako z dílny kubistických mistrů. Moje cholerické já se svíjí v záchvatech šílenství a moje paranoidní já si říká dýchej, dýchej, nebo dostaneš ten infarkt. Vrcholem je pětiminutové čekání na aktualizaci stránky na mámině notebooku, který si půjčuju v okamžiku nejvyššího stupně zoufalství. Stihnu si v nich uvařit kafe a i ho vypít.

Už tři dny chodím spát po půlnoci (což člověku zvyklému na svých osm hodin spánku nesvědčí) a probouzím se podezřele brzy s myšlenkou, že dneska už to musím dodělat.

No a dneska jsem to dodělala, i když mi to zase zvýšilo tlak o dobrých deset procent – cítím to ve spáncích. Vítejte na mých nových stránkách!

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>