Růžový vlasy

Takže. S růžovýma vlasama koketuju už od prázdnin. Jednak se to teda jakože nosí, jednak se mi to líbí a hlavně – za určitých okolností to vypadá překvapivě přirozeně. Pokud jste hodně světlý typ, máte hodně světlé vlasy (které ideálně ještě předtím odbarvíte), můžete to risknout od kořínků, ale já bych se dost bála odrostů, které v pastelových barvách ještě víc vyniknou. Zvolila jsem proto ombré, tedy vlasy obarvené od konečků doztracena, zhruba do třetiny délky.

Nejdřív jsem to zkusila nanečisto – s pudrem na vlasy od Dermacolu, který vydrží do dalšího umytí a je to fakt super věc pro případ, když chcete vyzkoušet něco neobvyklého a nemáte hned kuráž na permanentní barvu. Nebo když chcete vyzkoušet, která z pastelových barev se na vás nejlépe hodí.

Pak jsem začala obcházet kadeřnické salony. Všude mě poslali víceméně do háje s tím, že pastelové barvy buď vůbec nedělají, nebo se jim do toho nechce, nebo řeknou, že to stejně dlouho nevydrží. Koupila jsem si barvu v drogerii (Schwarzkopf Shocking Pink), která se ale míchá s balzámem na vlasy, což už je samo od sebe trochu podezřelý. Vypadalo to hezky, ale vydrželo to tak tři umytí, takže jsem zvolila radikální krok a na radu několika lidí s podobně obarvenou hřívou nakoupila za celkem 1 700 korun sadu profesionálních barev Goldwell Elumen – přípravek na přípravu vlasů před barvením, růžovou barvu, čistou „barvu“ a jakýsi ustalovač, který se nakonec ukázal jako nejzákeřnější složka. (Vše jsem koupila zde.)

IMG_20170209_190933_508

Rozmíchala jsem (podle návodu kadeřnice z internetu – oficiální návody nikde nenajdete) pastelovou růžovou: tedy jeden díl růžové barvy PK@ll na deset dílů „čisté barvy“ Clear. Mohla jsem možná i trošičku přidat, ale pro začátek bych to nepřeháněla. Suché vlasy jsem pořádně pročesala a zavolala na pomoc mámu – vidím sice za roh a slyším trávu růst, ale za sebe zatím nevidím. Začaly jsme odspodu, tedy po oddělení horních dvou třetin vlasů a jejich zasponkování do drdolu. Jednak proto, aby barva na svrchní (melírované) části působila nejkratší dobu, a jednak proto, že spodní „patro“ vlasů nemám odbarvované vůbec – tak ať to působí. Před nanesením barvy jsem do vlasů vetřela přípravek Prepare, který vlasy připraví nabarvení a vytvoří v nich prý „ideální podmínky“.

DSC_2550 (2)

Pro lepší nanášení barvy na další dvě vrstvy jsme je oddělily velkým kusem obalové fólie, kterou jsem si přehodila přes ramena. Vlasy se pak navzájem necuchaly a barva se dobře nanášela. Po nabarvení (zvlášť u svrchní vrstvy je třeba dohlédnout na to, abyste nevytvořili čistou linii, ale nanesli barvu „doztracena“ – tedy udělali takové nepravidelné šmouhy směrem ke kořínkům).

PSX_20170209_201242

Nechala jsem působit 30 minut. Stačí to, nepřehánějte to. Vlasy jsem myla v umyvadle, abych zaprasila co nejmenší část koupelny. Do mokrých (nešamponovaných!) vlasů jsem vetřela a včesala ustalovací přípravek Lock a nechala působit 5 minut (stačí to). Na vlasy byl šetrný, ale na plastovém hřebenu mi vyleptal šedobílé mapy. (Teda ne mně, ale mámě, a jelikož ten hřeben byl pámáteční z roku devatenáct set sedmdesát nevím, tak to byl trošku průser.)

Takonec jsem to všechno spláchla horkou vodou a bylo hotovo. (Někde jsem četla, že je lepší nepoužít ani v poslední fázi šampon. Kdoví, ale udělala jsem to tak.) Výsledek je super a zatím drží už tři týdny (asi 6 umytí).

IMG_20170209_221136_414

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>